Pomáhanie berieme osobne

S našim úspechom
sa radi podelíme

Chceme, aby bolo pekných miest na svete čo najviac. Preto podporujeme šikovných ľudí, organizácie a projekty, vďaka ktorým bude krajšie nielen bývanie, ale aj celá spoločnosť.

OZ Vagus

Mať strechu nad hlavou a teplo domova je snom každého.
My v ITB Development sa snažíme práve tieto sny napĺňať,
no nezabúdame ani na tých, ktorí domov nemajú. Preto sme sa rozhodli podporiť Vagus a podujatie Noc vonku.

OZ Priatelia Sitinského lesa

Cieľom OZ Priatelia Sitinského lesa je podporiť športové aktivity
v lese a pomôcť tomuto ekosystému udržať sa v čo najlepšom stave. Zároveň podporujú aj zvierací útulok Slobody zvierat, ktorý sa nachádza blízko Sitinského lesa. Keďže sú Čerešne odtiaľ iba na skok a my chceme byť dobrí susedia, stali sme sa generálnym partnerom 1. ročníka dobročinnej bežeckej akcie Koruna Sitinského lesa.

Aj vďaka nášmu príspevku sa podujatie uskutočnilo a z vyzbieraného štartovného sa nakúpilo krmivo a potreby pre Slobodu zvierat.

Inovatívni študenti UMPRUM

Od vzniku ITB Development je neodmysliteľnou súčasťou našich projektov ateliér Architekti Šebo Lichý. Mentorom ateliéru je skúsený odborník a profesor architektúry na Vysokej škole uměleckoprůmyslovej v Prahe, ktorý prichádza s inovatívnymi myšlienkami a nápadmi na spoluprácu so študentami. My sa z tejto inšpiratívnej spolupráce veľmi tešíme. Jej výsledkom je napríklad projekt Biotopia vo Wallenrode aj pripravovaná zastávka na Harmincovej.

INTEBOLD awards

Pri tvorbe pekných miest pre krásny život nezabúdame ani na zariadenie vnútorných priestorov. Preto podporujeme unikátny projekt súťaže o najkrajšie slovenské interiéry. INTEBOLD AWARDS (v predošlé ročníky známe ako INSAID AWARDS) predstaví v 6 kategóriách tie najlepšie interiéry zrealizované za posledný rok. Svoje miesto v súťaži majú aj študenti.

V roku 2023 sa naša spolupráca rozrástla o podporu prvého festivalu o interiéroch na Slovensku s názvom INTEBOLD.

Mesto na úrovni

Stojíme aj za občianskym združením Mesto na úrovni. Jeho cieľom je vhodnými zásahmi zvyšovať kvalitu života v Bratislave a príjemniť všetkým bývanie v hlavnom meste.

Zaoberáme sa zeleňou v meste, téme autá vs. chodci a snažíme sa rozprúdiť debatu o tom, že mesto má slúžiť jeho obyvateľom, a nie naopak.

Spomienka na Deža Ursínyho

Záleží nám na každej lokalite projektov a na komunitách, ktoré tam vznikajú. Jedným z príjemných spôsobov, ako ich podporiť sú spoločné podujatia. Popri tých, ktoré pravidelne pripravujeme pre obyvateľov Čerešní, hrdo podporujeme aj tie, ktorých myšlienka je nám sympatická.

Takým je aj Spomienka na Deža, ktorá sa pravidelne koná v bratislavskej Dúbravke. Komorné podujatie prináša komunite príjemných hudobných hostí a program pre celé rodiny.