INSAID AWARDS 2023 súčasťou 1. festivalu o interiéroch na Slovensku

Zdielajte tento článok

Štvrtý ročník súťaže a o najkrajšie slovenské interiéry sa bude konať už v októbri. Tento ročník prináša opäť viacero noviniek. Azda tou najdôležitejšou je, že slávnostné vyhlásenie výsledkov bude pomyselnou čerešničkou programu prvého festivalu o interiéroch na Slovensku – INTEBOLD festival.

Sme hrdým generálnym partnerom aj pre INTEBOLD festival

Ako hrdý generálny partner súťaže sme, s o to väčšou radosťou, podporili aj vznik festivalu, ktorý má ambíciu byť najväčšou udalosťou so zameraním na interiéry na Slovensku. Na účastníkov festivalu čakajú dva dni (20. a 21. októbra) nabité interaktívnymi prednáškami, prezentáciami a kreatívnymi aktivitami. Festival sa bude konať v krásnych industriálnych priestoroch Design Factory, Dve sýpky  v Bratislave.

Verejné hlasovenie je spustené

Vyhlásenie víťazov o najlepšie slovenské interiéry INSAID AWARDS demonštruje najinovatívnejšie a najzaujímavejšie projekty v oblasti interiérového dizajnu na Slovensku. Medzinárodná porota už vybrala shortlist finalistov, a práve počas slávnostného vyhlásenia, návštevníci festivalu spoznajú víťazov v kategóriách Privátny interiér, Pracovisko, HoReCa, Verejný interiér, Scénografia a show a Študenti.

Zároveň organizátori spustili verejné hlasovanie, v každej z kategórií si môže svojho favorita zvoliť aj široká verejnosť. Hlasovanie je spustené a víťaza tiež spoznáme počas galavečera.

Bohatý program festivalu

Okrem galavečera spojeného s odovzdávaním ocenení INSAID AWARDS čaká na návštevníkov inšpiratívny program. Hlavnými rečníkmi budú špičkoví odborníci, ktorí odprezentujú svoje profesionálne skúsenosti a zároveň sa zúčastnia panelových diskusií, kde budú odpovedať na otázky návštevníkov. Medzi rečníkov patrí uznávaný britský autor publikácií o interiérovom dizajne a architektúre Graeme Brooker. Pozvanie prijali architekti z ateliéru BKPŠ Martin Kusý a Pavol Paňák, ikony slovenskej architektúry, aj úspešná Slovenka Zuzana Phillips Palugova z Londýna, ktorá navrhuje interiéry najbohatším ľuďom sveta. Pripoja sa rečníci ako architektky Ulla Hell (AT) a Lenka Petrakova (UK), svetelný mág Magnus Wästberg (SE), interiérový architekt René Pier (DE), či Michal Pastier, inovátor a kreatívny riaditeľ, a Michal Matloň, psychológ architektúry.

Práca organizátorov ocenená už aj na celoeurópskej úrovni

O nápad i organizáciu 4. ročníka INSAID AWARS, ako aj o 1. ročník INTEBOLD festivalu sa postarali v  SAID – Slovenskej asociácii interiérových dizajnérov. Tí odštartovali jeseň veľkolepo stali sa efektívnym členom ECIA – European Council of Interior architects, ktorá reprezentuje interiérových architektov a dizajnérov na celoeurópskej úrovni.

„Jeseň bude v znamení interiérov. Sme skutočne nesmierne radi, že môžeme na Slovensku predstaviť nový formát akým je INTEBOLD festival pre profesionálov z odboru i milovníkov interiérov. Vzniká v spolupráci s European Council of Interior Architects, s ktorou vytvárame aj iné projekty na posilnenie povedomia o profesii interiérového dizajnéra/architekta,“ povedala Martina Uhrinova, prezidentka Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov a dodáva: „Veríme, že festival bude dobrým impulzom pre hlbší záujem a rozvoj kvalitnej tvorby interiérov orientovaných na človeka. Isto prinesie nové inšpirácie, poznatky a príležitosti pre našich členov, ako aj pre celú interiérovú a architektonickú komunitu.“ My v ITB Development sa k tomuto želaniu pripájame a už teraz sa tešíme na stretnutie s nominovanými autormi, študentami a odborníkmi v oblasti interiérov.

Vstupenky na festival sú v predaji 

Ku každej vstupenke dostanete pri registrácii INTEBOLD magazín slovenských interiérov. Vstupenku si môžete kúpiť na www.intebold.com.