Stali sme sa generálnym partnerom súťaže o najlepšie interiéry slovenska Insaid Awards 2022

Zdielajte tento článok

Súťaž o najlepšie slovenské interiéry na Slovensku organizuje Slovenská asociácia interiérových dizajnérov (SAID). Naša spolupráca na predchádzajúcich ročníkoch prirodzene vyústila do partnerstva – ITB Development je tak generálnym partnerom 3. ročníka INSAID AWARDS 2022.

To, že sme sa stali generálnym partnerom je prirodzeným vyústením dobrých vzťahov a spolupráce, ktorú s organizátormi súťaže máme už od jej začiatkov. Kým v prvom ročníku naši kolegovia z ateliéru Architekti Šebo Lichý zvíťazili v kategórii Pracovisko s projektom interiéru Erste, v druhom už bol náš spoluzakladateľ Tomáš Šebo súčasťou poroty a postaral sa aj o moderovanie slávnostného vyhodnotenia súťaže.

Na Slovensku súťaž, ktorá by sa venovala výhradne interiérom chýbala. V SAID sa rozhodli situáciu zmeniť a tak šíriť osvetu o prínosoch práce interiérového dizajnéra. „Kým my v ITB Development budujeme priestor pre nové bývanie, interiéroví dizajnéri ho personalizujú – prispôsobujú individuálnym požiadavkám majiteľov. Pre nás je fascinujúce, že na rovnakom pôdoryse tak môže vzniknúť odlišná funkcia a v tom vnímam dôležitosť práce interiérových dizajnérov,“ konštatuje Tomáš Šebo, spoluzakladateľ ITB Development.

V súčasnosti už SAID pripravuje 3. ročník súťaže o najlepšie slovenské interiéry. „Tešíme sa, že sa nám podarilo pre tento ročník súťaže získať skúsených partnerov, ktorí to s nami, veríme, potiahnu aj do ďalších ročníkov.“ Konštatuje Martina Uhrínová, spoluorganizátorka súťaže.

Prihlasovanie do 3. ročníka súťaže o najlepšie slovenské interiéry je už spustené a potrvá do 30. júna 2022. Prihlášky môžu záujemcovia podávať na web stránke projektu v súťažných kategóriách:

  • privátny interiér,
  • pracovisko,
  • HoReCa,
  • obchod,
  • občiansky interiér,
  • študent.

Odborná porota, ktorú tvoria rešpektovaní odborníci z oblasti interiérového dizajnu, posudzuje jednotlivé projekty na základe niekoľkých aspektov, medzi ktoré patrí ekológia, udržateľnosť, použité materiály, ale aj funkčnosť, inovácia, kreativita, kontext, či príbeh.
Oznámenie laureátov prebehne počas letných mesiacov a samotných víťazov 3. ročníka INSAID AWARDS 2022 vyhlásia na jeseň tohto roku.