Ako obyvatelia hodnotia projekt Sokolská Residence

Zdielajte tento článok

To, že projekt Sokolská Residence patrí medzi tie luxusnejšie projekty portfólia ITB Development, je zrejmé už na prvý pohľad. Potvrdzuje to jeho prestížna lokalita pod Slavínom, ale aj unikátny dizajn s vlnovitými múrmi.

Náznaky vysokého štandardu sú badateľné aj v interiéri. Sokolská Residence má totiž štedré výmery, čo potvrdzuje aj fakt, že priemerný 3-izbový byt má až 90 m2.

My sme sa teraz boli pozrieť, ako obyvatelia rezidencia hodnotia projekt teraz, s viac ako ročným odstupom od nasťahovania sa.

1. Ako ste sa dozvedeli o projekte Sokolská Residence a čo rozhodlo, že ste sa nasťahovali práve sem?
Dozvedela som sa od developera. Našej rodine vyhovovala lokalita blízko centra a Horského parku, prevedenie projektu a nášho vybraného bytu.

2. Pamätáte si prvé dojmy z miesta, keď ste ho navštívili? Aké boli – čo upútalo vašu pozornosť? 
Pamätám si to veľmi dobre. Páčila sa mi lokalita vo vilovej zástavbe, kopcovitý terén aj výhľady na mesto. Upútal ma pokoj daného miesta, hoci sa nachádzame kúsok od úplného centra Bratislavy.

3. Ako zatiaľ hodnotíte vaše bývanie – komfort, lokalita, prepojenie architektúry s prírodou, susedia? 
Sme veľmi spokojní. Ako som už spomínala, vyhovuje nám lokalita, keďže žijeme aktívne. Do Horského parku, kam chodíme behávať alebo na prechádzky, to máme na krok. Architektúra je moderná a nápaditá. Aj po roku a pol bývania na Sokolskej sa často pri prechádzkach pristihnem pri tom, ako ju opätovne skúmam.

4. Ako dlho ste sa „užívali“ so Sokolskou, kým ste si mohli povedať – tu sa cítim naozaj doma? 
Musím uznať, že prekvapivo rýchlo. Aj predtým sme žili v Starom meste, avšak bližšie ku historickému centru. Tu nám vyhovuje väčšie súkromie. Pozitívne tiež vnímam bývanie v novostavbe, ktorá je pre nás ako mladú rodinu vhodnejšou alternatívou ako staršie bytovky.