Vyhliadková veža je nominovaná na CE ZA AR 2021

Zdielajte tento článok

Slovenská komora architektov (SKA) predstavila v piatok nominácie na cenu CE ZA AR 2021. V 20. ročníku vyberala medzinárodná odborná porota z 81 prihlásených projektov, na ocenenie nominovala 18 vybraných diel.

Nás v ITB Development teší, že medzi nominovanými, v kategórii exteriér, je aj Vyhliadková veža Devínska Kobyla v Bratislave. Jej autormi sú naši architekti ateliéru Architekti Šebo Lichý, a to: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Emanuel Zatlukaj, Imrich Vaško, Branislav Groch, Aleš Hradecký a Denisa Pavkovček Štastná.

„Nominácii od medzinárodnej odbornej poroty sa veľmi tešíme. Záleží nám na prostredí, kde staviame naše projekty. Umiestnenie veže na hranici troch štátov prezentuje až symbolický význam prelínania kultúr strednej Európy. Výhľad do troch susediacich krajín je motívom, ktorý sme pretavili do troch vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach. Bohatá fauna a flóra Devínskej Kobyly inšpirovali zhmotnenie výrazu veže štíhlym tvarom modlivky zelenej, ktorá sa na tomto území vyskytuje,“ hovorí architekt Tomáš Šebo.

 

Zasa sa potvrdilo, aká je pre vznik dobrej architektúry dôležitá symbióza troch členov - investor, architekt, realizátor, len keď ťahajú za jeden povraz, skutočne vzniká dobré dielo.

Konštatoval predseda poroty Peter Moravčík.

Laureátov ocenenia udeľovaného za dielo vysokej kvality, ktoré prispieva k rozvoju architektúry na Slovensku, sa verejnosť dozvie 7. októbra v priamom prenose na Dvojke.

Všetky nominácie v jednotlivých kategóriách si môže pozrieť aj na stránke.