Získali sme medzinárodné ocenenie BIGSEE pre náš showroom a vyhliadkovú vežu

Zdielajte tento článok

Skvelé správy k nám dorazili zo slovinskej Ľubľany. Naši kolegovia z ateliéru Architekti Šebo Lichý sa tam vybrali na podujatie Big Architecture 2022, počas ktoré si prebrali až 3 ocenenia. Pričom hneď dve z nich potešili aj nás v ITB Development.

Podujatie Big Architecture sa konalo 5. mája v Cankarjevom dome v slovinskej Ľubľane. Toto popredné obchodné a vzdelávacie podujatie ma za cieľ posilniť obchodný úspech a atraktívnosť juhovýchodnej Európy prostredníctvom výskumu, hodnotenia a podpory architektúry. Slúži ako katalyzátor úvah o kľúčovom význame architektúry v prostredí, ktoré zohľadňuje a reaguje na súčasné spoločenské výzvy dôležité pre našu existenciu, ekonomiku a budúcnosť.

Zároveň je účelom festivalu navzájom zoznámiť architektov a profesionálov s rozhodovacími právomocami s novými konceptmi bývania, inovatívnymi technológiami, stavebnými systémami, službami a pokročilými riešeniami. Je to tiež príležitosť pre architektov prezentovať svoju prácu.

Prvé ocenenie pre náš nový showroom

Showroom ITB sme ešte nestihli slávnostne otvoriť a už zbiera ocenenia. Po nominácii medzi TOP 11 finalistov Office roka, prišla skvelá správa v podobe ocenenia BigSEE Interior Design Award 2022 v kategórii Workplace. Cenu prebrali jej spoluautori Emanuel Zatlukaj a Imrich Vaško.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle s ďalším ocenením

Po nomináciách v kategórii exteriér na CE ZA AR 21, na Cenu Dušana Jurkoviča, ako aj shortliste na Piranesi award exhibition, kde sa ako jediná stavba zo Slovenska ocitla medzi TOP 8 z celej Európy, si zo Slovinska priniesla ocenenie aj Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle. BigSEE Architecture Award 2021 v kategórii Landscape and urban space prebrali naši kolegovia a spoluautori Vyhliadkovej veže z ateliéru Architekti Šebo Lichý – Imrich Vaško, Emanuel Zatlukaj a Branislav Groch. My sme na vznik Vyhliadkovej veže prispeli finančne, a tak nás rovnako teší každý jej úspech, na Slovensku i v zahraničí.

O podujatí Big Architecture

Podujatie Big Architecture sa konalo 5. mája v Cankarjevom dome v slovinskej Ľubľane. Toto popredné obchodné a vzdelávacie podujatie ma za cieľ posilniť obchodný úspech a atraktívnosť juhovýchodnej Európy prostredníctvom výskumu, hodnotenia a podpory architektúry. Slúži ako katalyzátor úvah o kľúčovom význame architektúry v prostredí, ktoré zohľadňuje a reaguje na súčasné spoločenské výzvy dôležité pre našu existenciu, ekonomiku a budúcnosť. Zároveň je účelom festivalu navzájom zoznámiť architektov a profesionálov s rozhodovacími právomocami s novými konceptmi bývania, inovatívnymi technológiami, stavebnými systémami, službami a pokročilými riešeniami. Je to tiež príležitosť, nielen pre architektov, prezentovať svoju prácu.

Okrem slávnostného odovzdávania ocenení mali účastníci konferencie možnosť zúčastniť sa viacerých zaujímavých prednášok osobností architektúru ako aj stavebného biznisu, networkovať a nechýbala ani záverečné afterparty.

Druhý deň programu už opäť venovali architektúre, tentokrát tej slovinskej. Vybrali sa spoznávať krásy a zaujímavosti Ľubľany po stopách architekta, známeho aj v našich končinách, Jože Plečnika.

Viac o ich zážitkoch na ceste do Slovinska sa dozviete aj na blogu: