Exkurzia architektúrou - Čerešne Fine Living

Zdielajte tento článok

Dvory ako ústredný prvok architektúry. To je jeden z poznávacích znakov nášho projektu Čerešne fine living v Dúbravke, od ktorého sa odvíjal celý jeho koncept. Na mieste, kde kedysi stáli čerešňové sady a neskôr zanedbaná záhradkárska kolónia dnes nájdete výnimočnú architektúru a moderné riešenia.

Pri hľadaní urbanisticko-architektonického konceptu sme tvorili množstvo variantov, až sme napokon zvolili variant s dvorom. Ktorý je síce prvý, avšak určite nie posledný a už teraz sa tešíme na jeho prepojenie s dvormi z druhej etapy Čerešní. Intenzívny komunitný život nepodporujú iba dvory s detským ihriskom, crossfit zónou či dokonca komunitnými záhradkami. Pokračovali sme ďalej a pre obyvateľov sme navrhli aj priestor klubovne či recepcie.

Poznávacím prvkom Čerešní sú aj ich architektonické riešenie. Pri jeho návrhu sme brali ohľad na prepojenie budov s prírodným prostredím, vizibilitu pre samotných obyvateľov ako aj prepojenie na priľahlé okolie. Každý z objektov má špecifický charakter a rukopis. Hmotu domov sme delili horizontálne podľa typológie bytov, ktorá sa tak podpísala priamo na architektúre. Ak sa chcete o Čerešniach dozvedieť viac, vypočujte si tých najpovolanejších – architektov projektu.