Exkurzia architektúrou - Gansberg Koliba

Zdielajte tento článok

Ak sa povie Koliba, všetci vieme, že hovoríme o najlukratívnejšej časti v Bratislave. Na adrese úspechu nájdete aj náš projekt Gansberg. Našou najväčšou výzvou pri navrhovaní projektu bolo zasadiť kultivovaným spôsobom 50 bytov do krajiny bývalých vinohradov.

Horizontalita vinohradov sa odzrkadľuje aj v samotnej architektúre domov. Tri štvorpodlažné bytové domy boli ovplyvnené aj okolitými rodinnými domami a komplikovaným terénom. Museli sme sa tak popasovať s náročným usadením jednotlivých domov s ohľadom na výhľady aj priestor medzi jednotlivými objektmi. Každý z nich sme tak otáčali doslova po jednom stupni aby sme docielili dokonalé výhľady aj súkromie.

Gansberg vykazuje najväčšiu mieru súkromia zo všetkých našich projektov a je prispôsobený skutočne vysokým nárokom klientov. Zodpovedajú tomu aj dispozície samotných bytov, medzi ktorými nájdeme aj tie s predzáhradkami, väčšími terasami až po priestranné penthousy. Spoznajte viac ich vysoký štandard, kvalitné materiály či originálne detaily. Pozrite si vo videu, ako sme sa s bývaním v Gansbergu vyhrali.