Exkurzia architektúrou - Sokolská Residence

Zdielajte tento článok

V mieste stretu dvoch svetov, v kopcovitom teréne z jednej strany obklopeným prírodou a tichom blízkeho Slavínu a Kalvárie a z druhej strany zastavanou časťou mesta, sme sa rozhodli využiť všetky benefity, ktoré táto netradičná kombinácia ponúka. Práve tu vznikol projekt Sokolská Residence.

Našou úlohou bolo prekonať terénnu rozmanitosť, ktorá síce ponúkala kreatívne riešenia, no my sme chceli z tohto miesta vyťažiť maximum. Architektúra projektu Sokolská tak bola z veľkej časti ovplyvnená funkcionalizmom, no význam sme ponechali aj kreatívnym prvkom, akým je napríklad hra so štruktúrou a farebnosťou omietky. Dominantou budovy sú vlny, ktoré sa tiahnu celým objektom a kopírujú tak kopcovitosť terénu a členenie fasády.

Benefity, ktoré Sokolská ponúka nie sú len atraktívne výhľady na panorámu centra mesta, ktoré je vzdialené pár-minútovou chôdzou úzkymi uličkami. Z druhej strany objektu na vás čaká priamy kontakt so zeleňou.

Celkový koncept rozhodne nabáda vniesť projektu prívlastok luxusný. My sme však význam luxusu našli inde, vžili sme sa do kože budúcich obyvateľov Sokolská Residence. Pre nich a rovnako aj pre nás nie je luxusom okázalosť, ale kultivované mestské prostredie, ktoré vám v minidokumente dôkladnejšie predstavia práve jeho tvorcovia.