Exkurzia architektúrou - Wallenrod

Zdielajte tento článok

Rytier z eposu Adama Mickiewicza, po ktorom je Wallenrod pomenovaný mal zrejme, podobne ako táto budova, tiež bojovať. Má síce skvelú lokalitu, no bojuje s neduhom nehostinnosti prostredia.

V našich očiach má Mickiewiczova ulica dôležité postavenie. Ide totiž o priestor, ktorý spája Obchodnú ulicu s Americkým námestím, a teda môže vytvoriť celý pás života v meste. Momentálne však predstavuje iba dopravnú skratku pre automobily. Aj to sa snaží zmeniť iniciatíva WhatCity?, ktorá má pomôcť s uzatvorením tejto dopravnej tepny.

I napriek tomu, že Wallenrod má fasádu širokú len 20 metrov, snažili sme sa tento priestor využiť čo najefektívnejšie. Vchod spolu s vjazdom do podzemných garáží je preto zapustený čo umožnilo vytvoriť oddelenú obchodnú prevádzku na prízemí.

Samostatnou kapitolou je naša zelená fasáda. Na tú vlastníme patent a s využitím prirodzenej cirkulácie vzduchu nie je potrebné umelé vyhrievanie či ochladzovanie. Navyše, znižujú hlučnosť, prašivosť a zároveň slúži ako príjemné estetické skrášlenie.

Wallenrod však ponúka aj mnoho ďalších benefitov, oddychovú zónu či Skybox, ktoré uvidíte vo videu.