Developer v Bratislave hlási oživenie predaja nových bytov. Transakcie mu stúpli takmer o 80 percent

Zdielajte tento článok

Pre hlavné mesto je príznačné, že väčšina nových developmentov vzniká v sivých územiach, na nevyužitých brownfieldoch či v lokalitách, ktorým v minulosti dominoval priemysel. Môže za to najmä nedostatok pozemkov – teda tých, ktoré sú vhodné na výstavbu.Na opačnej strane spektra sú pozemky v okrajových častiach či na zarastených lúkach pri cestách. Jednou z nich bola donedávna aj zóna v Poliankach pri bratislavskej Dúbravke. Nenápadnej plochy sa v roku 2016 ujal developer ITB Development, ktorý začal s rozsiahlou výstavbou projektu Čerešne. Prvé dve etapy zatiaľ priniesli 420 bytov. Tu sa však jeho plány ani zďaleka nekončia.

Výstavba tretej etapy Čerešne residence intenzívne napreduje. Máme dokončenú spodnú stavbu bytového domu O. Pri bytových domoch P a R, ktoré majú spoločnú garáž, sme vo fáze betonáže základovej dosky a dokončenia výkopových prác. Aktuálne všetko prebieha podľa naplánovaného harmonogramu prác . Prezradil pre Hospodárske noviny člen predstavenstva ITB Development Inva Rolný. V článku sa dozviete aj:

  • ako napreduje projekt Čerešne v bratislavskej Dúbravke,
  • ako sa darí predaju, ktorý medziročne stúpol o 79 percent,
  • aké ďalšie etapy alebo proejkty pripravujeme.

V prvom kvartáli roku 2024 sme v Čerešniach predali 34 bytov, kým minulý rok za rovnaké obdobie ich bolo 19. Oproti minulému roku tak ide o 79-percentný nárast.