Novostavbám svitá na lepšie časy (anketa HN)

Zdielajte tento článok

Na realitnom trhu sa po ťažkom období začalo oživenie, s developeri evidujúcimi desiatky až stovky dopytov týždenne. Predaj bytov sa zlepšuje, s vyšším záujmom kupujúcich a rastúcim počtom predaných jednotiek v rôznych projektoch. Trh sa mení, s návratom dopytu a zlepšením dostupnosti bývania.

 

Ako hodnotíte aktuálnu náladu na trhu a koľko dopytov evidujete?

Záujem o bývanie v Čerešniach neustále, s prebúdzajúcim sa trhom, rastie. V prvom kvartáli roku 2024 sme v Čerešniach predali 34 bytov, kým minulý rok, za rovnaké obdobie, 19. Oproti minulému roku tak ide o nárast o 79 percent. Podarilo sa nám tak splniť predpredajové požiadavky banky na financovanie tretej etapy, zároveň už takmer kompletne vypredať skolaudovanú druhú etapu a momentálne si držíme nastavené tempo predaja.

Koľko predajov zrealizujete mesačne a aké typy bytov sú najvyhľadávanejšie?

Prvé mesiace roku 2024 nadviazali na tempo z konca roku 2023, keď sa nám darilo predávať osem až desať bytov mesačne. Aktuálne tempo predaja je ešte o niečo vyššie, momentálne predávame približne 12 bytov mesačne.

Klienti, ktorí sa rozhodnú pre byt v Čerešniach, hľadajú zväčša bývanie pre seba. Zodpovedá tomu aj samotná skladba bytov v tretej etape Čerešní, kde majú prevahu byty väčších výmer. Medzi klientmi nechýbajú ani takí, ktorí kupujú byt ako investíciu – tí preferujú jedno- a dvojizbové byty.

Najväčší podiel bytov predaných v roku 2024 predstavujú dvoj- a jednoizbové byty, či už na vlastné bývanie, alebo ako investícia. Tesne nasledované sú bytmi s väčšou izbovosťou, veľmi sa darí napríklad štvorizbovým bytom.

Plánujete v najbližšom čase meniť predajnú stratégiu?

Situáciu pravidelne sledujeme a vyhodnocujeme. Ak vnímame, že je potrebné pomôcť klientom k rozhodnutiu, ponúkame im adresné riešenia. K trojizbovým bytom v Čerešne Residence ponúkame k jednému zakúpenému parkovaciemu miestu druhé vonkajšie parkovacie miesto zdarma.