Čerešne fine living žijú

Zdielajte tento článok

Čo znamená bývať v komunitnom projekte? Obyvatelia našich Čerešní by vám o tom vedeli povedať viac. Okrem toho, že majú neustále k dispozícii spoločnú klubovňu, strešnú terasu, detské a crossfit ihrisko, rozhodli sme sa pre nich pripraviť ešte viac. Zorganizovali sme susedské podujatia, ktoré majú podporiť súdržnosť komunity a uľahčiť spoznávanie.

Odštartovali sme ich pravidelným cvičením jogy a crossfitu. Pod dohľadom skúsených inštruktor tak vo vnútrobloku susedia spolu cvičenia telo aj myseľ a nás teší, že tieto tréningy majú veľký úspech. Obyvatelia sa stretli aj pri záhradnom workshope, na ktorom im profesionálny záhradník pomohol s výsadbou zeleniny a byliniek v komunitných záhradách. Čerešničkou podujatia bolo sadenie čerešňového stromu, pri čom nadšene asistovali najmä deti.

Práve našim najmenším bola určená veľká oslava Dňa detí v Čerešniach. Na jej príprave sa ochotne podieľali aj šikovné mamičky a oteckovia, ktorí pre deti pripravili množstvo dobrôt a aktivít. Pridali sme skákací hrad a krásne popoludnie plné radosti bolo na svete.
Susedia z Čerešní dokázali, že im záleží aj na životnom prostredí. Spolu sme vyčistili skládku v blízkom lesíku a odstránili množstvo odpadu. Naplnili sme 3-tonový kontajner, ktorý putoval na skládku, kde ho čakalo separovanie.

Komunitné eventy sú pre nás výnimočným dôkazom toho, že podstata Čerešní fine living sa napĺňa. Susedia sa chcú spoznávať, tráviť voľný čas spoločnými aktivitami a nás teší, že sme im pre to pripravili priestor vo vnútrobloku, spoločnej klubovni či na strešnej terase. Už teraz sa nevieme dočkať ďalších vydarených podujatí.