Prvé majstrovstvá sveta jachtingu na Slovensku aj vďaka ITB

Zdielajte tento článok

Toto leto v auguste patrila Liptovská Mara najmä Majstrovstvám sveta v jachtingu. Konkrétne išlo o lodnú triedu Micro (najpopulárnejšia trieda lodí v Európe). V poradí už 43. ročník tejto súťaže po prvýkrát hostilo Slovensko.

V termíne 17. 8. – 24. 8. 2019 tak mali fanúšikovia tohto športu príležitosť vidieť spolu až 36 posádok vrátane tých zahraničných. Preteky, ktoré spočívali v spoločnom štarte lodí, mali počas celého týždňa naplánovaných 15 samostatných etáp.

Majstrovstvám sveta v Marine Liptov predchádzali trojročné prípravy. Voľba padla na Liptovskú Maru aj preto, že ponúka najmodernejšie zázemie pre kotvenie lodí na Slovensku, ktoré je porovnateľné s európskymi štandardmi.

Do cieľa sa nakoniec prvé doplavilo poľské trio, ktoré má po tomto výkone na svojom konte už 9 majstrovských titulov. Slovenská posádka skončila na 12. mieste, keďže posledný mesiac sa venovali viac prípravám podujatia než samotnému trénovaniu.

Ako developer taktiež radi trávime spoločné chvíle na vode, čo potvrdzuje aj fakt, že každoročne absolvujeme teambuilding na jachte. Aj preto sme sa rozhodli celú udalosť podporiť aj my a zaradiť sa medzi hlavných sponzorov akcie.