Zahraničná študijná cesta do Londýna

Zdielajte tento článok

Zahraničné študijné cesty sú skvelou možnosťou  zažiť kvalitnú architektúru. Zároveň sú jedným z najpopulárnejších  benefitov spolupráce architekta a developera a výborným teambuildingom.

Ako kolektív sme už absolvovali mestá ako Ľubľana, Madrid, Rotterdam či  Viedeň. Naposledy naše kroky smerovali do Londýna. Práve tu sa  totiž každoročne koná Open House London, ktorý umožňuje všetkým  fanúšikom architektúry nahliadnuť do viac ako 800 budov, ktoré inak  verejnosti nie sú prístupné. Táto tradícia začala v hlavnom meste  Anglicka a konať sa bude už 27. rok. Za ten čas sa ku Londýnu pridalo  približne 40 ďalších miest, ktoré každoročne otvoria svoje brány. Boli  by sme radi, ak by sa tento trend dostal aj do Bratislavy, čoho dôkazom  je aj náš Deň otvorených dverí, ktorý sme pred niekoľkými rokmi  organizovali v našom projekte Business Garden Štefánikova.

Open  House London nám umožnil vidieť napríklad Barbican Centre, Bloomberg či  pokochať sa výhľadmi z lanovky Emirates Air Line. Okrem toho sme mali  možnosť navštíviť aj niekoľko koncertov. Tieto cesty teda nie sú len  o architektúre, ale aj o kultúrnom vyžití dvoch firiem. Okrem toho sa  snažíme čerpať inšpiráciu od veľkých zahraničných developerov, ktorí  nestavajú len budovy, ale celé mestské štvrte.
Po návšteve jedného z najväčších európskych miest sa ale vynára otázka. Má Bratislava na to, aby sa stala významnou metropolou?

Vo  videu sa dozviete viac o samotných študijných cestách, o Londýne, o  architektúre, ale aj o tom, kto sa môže týchto „výletov“ zúčastniť.